Επιτυχόντες 2018 - 2019


 

B1

Όνομα Βαθμός
Cambridge B1  
Περιστέρης Δημήτριος  
Σεφαλίδης Θωμάς  
Σαββίδη Κυριακή  
Ράπτη Ευσταθία  
   
TOEIC B1  
Κουτσοσπύρου Δάφνη  
   
PeopleCert B1  
Asllani Κριστέλα  
Asllani Mechmet  
Φρούντζου Γεωργία  
Γεωργατζή Βασιλική  
Γκρόζος Κωνσταντίνος  
Γούσιος Βασίλης  High Pass
Ιωαννίδης Άγγελος  
Καλλιμόπουλος Δημήτριος High Pass
Καρναβά Μαρία  
Μαυροφρυδάκη Ελένη High Pass
Μιχαλόπουλος Διονύσιος  
Μπαλτάς Βασίλης High Pass
Παππάς Παναγιώτης  
Τριανταφύλλου Ιωάννα  
Τσελεπής Κωνσταντίνος High Pass
Χιοκτούρης Χρήστος High Pass
Χορομνέα Δημήτριος  High Pass
Χορομνέα Ελισάβετ  
Χράπαλος Γεώργιος  

B2 Lower

Όνομα Έτη Φοίτησης Βαθμός   Όνομα  Έτη Φοίτησης
           
Cambridge FCE (B2)       PeopleCert B2  
Αγόρου Φιλιππία       Dibra Έμμα  
Αλιμέμα Δόμνα 6     Οροκλός Χάρης 6
Αναστάση Αντζελίνα 5     Ρούντη Μιχάλης 6
Βαλσάμη Δήμητρα 6     Τζοάνου Μαρία  
Βαρούτα Δανάη 5        
Βασιλού Φενίνα       Michigan ECCE  
Βεργή Χριστίνα  4     Γανωτής Νικόλαος  
Βούλγαρης Γεώργιος  6     Καουνάς Νικόλαος 5
Γεωργιάδη Άννα – Μαρία 6     Κωνσταντίνου Δημήτριος 6
Γιαλαμάς Νίκος   6 B   Τσιουβάκα Χρυσούλα 5
Γκαρέλης Φοίβος  5 B      
Γκότσι Αλεξάνδρα  6 B      
Γκουνταρά Δέσποινα 5        
Δαφερέρας Απόστολος   B      
Διανέλλος Απόστολος          
Ζγκούρι Σπύρος 5        
Θέου Ιφιγένεια 5        
Καλλίας Σπύρος    A      
Κανταρτζής Θωμάς  5     TOEIC Β2  
 Καραγκούνη Μαρία       Αγγόλι Φιοράλντα  
Καρίνα Μελίνα   B   Βέργος Κωνσταντίνος  
Κότσι Έρι  3     Γκαγκούδης Αντώνης  
Κοτσοβός Ελευθέριος   Β    Κατσιμπάλης Βασίλειος  
Κοτσοβός Παναγιώτης    Α   Παναγιωτίδη Σοφία  
Κουσιαρή Ελευθερία   5     Ραπάνη Βαγγελίτσα  
Κριτσίνης Βασίλειος  5     Τσουκά Αλκίντα  
Κυπραίος Θεοφάνης   6        
Λένη Ορέστης  6        
Ματσάνγκου Στυλιανή 6        
Μέμα Άντζελα 5.5        
Μέμα Νίκος 5        
Μόσχου Σωτηρία 6 Β      
Μπάιπας Αντώνης    Β      
Μπερσουφλιώτη Νικολέτα 5 B      
Νάνου Βαρβάρα 5        
Νάνου Ελευθερία 5        
Νούλας Χρήστος  6        
 Νταρίκος Δημήτριος           
Ντέρης Δημήτρης  5.5  B      
Ξαφογιάννης Γεώργιος  4        
Παπαδάκη Αγγελική 5        
Παπανδρεοπούλου Εύα  6        
Παπανικολάου Εύα 5 Α      
Παπατζέλος Ιωακείμ 5 Β      
Πατάρλα Ευφροσύνη 6        
Πριονιστή Αργυρώ 5        
Σαρηγιάννης Κωνσταντίνος 5.5        
Σέλγκου Στέλλα 4        
Σιμιτζή Μαρία          
Σκαρλάτος Δημήτριος 5        
Σουλικιά Κωνσταντίνα   Β      
Στάμος Μαργαρίτης 6        
Σταμούλη Αφροδίτη 5.5        
Τζινάλη Βασιλική 4 Β      
Τοπάντζα Μελίτα          
Τριανταφύλλου Αγάπη 6 Β      
Τριανταφύλλου Θανάσης 5        
 Τσιομπάνη Μαριλία 5        
Φραγκοπούλου Αλεξάνδρα 6 Β      
 Χαλκιά Έλλη 6 Β      


                    

Ενήλικες

   Χρόνος φοίτησης Πτυχία A2 - Α1  
Proficiency     A2  
Makarska Άννα Michigan ECPE    PeopleCert A2  
Άλφα Αννέτα PeopleCert C2   Bega Κλέντι High Pass
Ανατολίτη Μαρία Michigan ECPE   Dullelari Γιάννης  
Αποστολάκος Δημήτριος Michigan ECPE   Manxharaj Orjada  
Βαλιάκου Ευτυχία Michigan ECPE   Mehilli Ιωάννα  
Βαρβαρέλης Χαράλαμπος Michigan ECPE   Μιράκα Μελίνα High Pass
Ζαμανζά Μιχαέλα MSU C2   Αρεβύθη Βασιλική High Pass
Κάλλη Γεωργία PeopleCert C2   Βαγιοπούλου Δωροθέα High Pass
Μαστέλλου Αναστασία Michigan ECPE   Γεωργιάδη Μαρίνα  
Μοϊάνου Μαρία PeopleCert C2   Δαρής Σταύρος-Παναγιώτης  
Παλούκη Μαρία PeopleCert C2    Ζηνωνίδη Σοφία High Pass
Παρμαζής Μιχάλης Michigan ECPE   Καλογήρου Γεώργιος  
Πιλάλα Δήμητρα PeopleCert C2   Καραγιάννης Άγγελος High Pass
Ραχιώτης Ιωάννης PeopleCert C2   Καραμπελιά Γεωργία  
Σκαλτσής Δημήτρης PeopleCert C2   Κουκκλάρι Φίλιππος  
Τριανταφύλλου Μαρία Michigan ECPE   Κουτρότσιος Χρήστος High Pass
Τσίπουτας Ευάγγελος PeopleCert C2   Κτενά Ζωή-Παναγιώτα High Pass
Φτάκα Ζωή Michigan ECPE   Κυτούδης Νικόλαος High Pass
Χριστόφορος Γεώργιος Michigan ECPE   Κωνσταντίνου Αθανάσιος High Pass
      Μοκρεντσούκ Ρεγγίνα  
Advanced     Ντόνας-Τσιάκας Οδυσσέας  
Βασιλάκη Τριάδα TOEIC C1   Οικονόμου Ευαγγελία High Pass
Καραγιαννίδης Ευάγγελος TOEIC C1    Παναγιωτίδη Πωλίνα High Pass
Κατσιφού Τριανταφυλλιά TOEIC C1    Παντελόγλου Λυδία High Pass
      Παπαχαρίση Ανάσταση High Pass
Lower     Πασχαλίδη Ελένη High Pass
 Ανδρέου Δημήτριος TOEIC B2   Περιστέρη Πηνελόπη High Pass
Γουλέτσιος Νίκος PeopleCert B2   Στύλλα Κασσιανή High Pass
Ζαρμπούνης Απόστολος TOEIC B2   Τρίγγας Ιωάννης  
Κουκουσέλη Κατερίνα TOEIC B2    Τσάντου Χριστίνα High Pass
Μαρμαρινός Ειρηναίος TOEIC B2    Τσιομπάνη Χριστίνα High Pass
Μορφογιάννης Μιχάλης TOEIC B2    Χαλκιάς Στυλιανός-Σπυρίδων High Pass
Μπαντιδάκης Βασίλειος TOEIC B2    Χριστοφορίδου Μαριάνθη High Pass
         
      Hellenic American Union Style 2  
      Azizaj Dulejman  
      Brunga Romina  
      Γερμάνη Ελπίδα  
      Παπαλεξανδράτου Βάσω  
      Παρίσσης Ιωάννης  
      Πριτσίνης Δημήτρης  
      Τσικρικτσή Μελίτα  
         
      A1  
      PeopleCert A1  
      Dykmeja Ναταλία High Pass
      QamaEsmeraldo High Pass
      Αγλαΐνης Γιάννης High Pass
      ΑλεξίουΑθηνά High Pass
      Βεδούρας Γεώργιος High Pass
      Βελετζάκος Γεώργιος High Pass
      Βούλγαρης Αλέξανδρος  
      Ζενίδης Αλέξανδρος High Pass
      Καραμήτρου Ελένη High Pass
      Κουρκούβελας Χρήστος High Pass
      Μπαντιδάκη Φωτεινή High Pass
      Νιαώτης Αντώνης High Pass
      Παλαιοπάνος Δημήτρης High Pass
      Παπανδρέου Γιώργος High Pass
      Στύλλα Έλενα High Pass
      Σύρρου Αναστασία High Pass 
      Τρίγκας Δημήτρης High Pass 
      Τσελεπίδης Πρόδρομος High Pass 
      Τσιβρένης Γιώργος High Pass 
      Χειμωνίδης Σωτήρης  
      Χουτζιούμη Χριστίνα High Pass 
         
      Hellenic American Union Style 1  
      Ακρίβος Λεωνίδας Honors
      Αλεξανδροπούλου Άρτεμις Honors 
      Γκαραβέλα Ιφιγένεια Honors 
      Δαβιτίδης Άγγελος Honors 
      Δεμελής Γιώργος  
      Κολτούκης Γιώργος  
      Μακρή Φωτεινή Honors  
      Μαχαίρας Απόστολος  
      Μπάρου Ραφαήλ Honors  
      Ντόνα-Τσιάκα Κλεοπάτρα Honors  
      Οικονόμου Χρήστος  
      Πριτσίνη Μαίρη  
      Χαρανά Αθανασία  
      Χαρανά Αριάδνη  
      Χιώτης Νικόλαος  
      Ψαρέα-Βουτσίνου Αμυμώνη Honors  

 

C1 (Advanced)

Όνομα                                      Έτη Φοίτησης
   
Cambridge C1  
Αγγελούσης Δημήτρης  7
   
PeopleCert C1  
Μέμα Άντζελα 6
Μπαλντούμης Γεώργιος 7
Παπαγεωργίου Ζηνοβία 6
Στύλλας Άγγελος 6


C2 Proficiency

Όνομα Έτη Φοίτησης Βαθμός   Όνομα Έτη Φοίτησης
           
Cambridge CPE (C2)       Michigan ECPE (C2)  
Αναγνώστου Γιάννης 7     Bardhi Agustin 7
Γρηγορίου Απόστολος       Αραμπατζή Ιωάννα 7
Ζηνονίδη Ελένη 6     Μιράκη Αλεξία 5
Ζντράβα Βάγια 6.5     Πέρα Άννα 7
Κιορλάρι Τζοάννα 6.5 Β   Σιούρας Αναστάσιος 6
Πούλου Ελισσάβετ        Χρήστου Ανθή 7
Σταμάτη Άρτεμις 7     Θεοδωρόπουλος Νίκος 7.5
Τόρης Βαγγέλης 7 Β   Πούλου Ελισσάβετ  
Τοψάκης Χρήστος 7 Β      
Τρίγγας Σωτήρης          
           
           
PeopleCert C2          
Γιαμαρέλου Ελένη 7        
Καραγιάννης Ιωάννης 7        
Καστράτι Σιμπόρα 7        
Λυμπερδόπουλος Ευάγγελος 7        
Μπιλλη Νάνσυ        
Ξανθόπουλος Αλέξανδρος        
Πετρούλιας Ιωάννης        
Τσαρτσαλής Νίκος     MSU (C2)  
        Ζιατάκης Νικόλαος  
           

Ρώσικα

Όνομα                               Βαθμός Πτυχίου
Αλεξίου Νίκη Α2
Βαΐτση Αιμιλία  Α2
Βλάχος Φάνης Β1
Βουλάγκας Γιώργος Β1
Θεοδώρου Γιώργος  Β2
Καρτσάκης Ιωάννης Α2
Κουκουτσή Έφη-Ζωή Α2
Κυριατζή Ελένη  Β2
Μπαλογιάννη Άρτεμις Β2 
Μπαρμπουδάκη Κυριακή Β1
Πατέρκη Ηρώ Β2
Σιμούλη Γιώτα Α2
Στιρίγκα Κατερίνα Α1
Χασάκου Αγγελική Α2 

*Καθώς δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε παραπλανητικές εντυπώσεις με επανάληψη των ίδιων ονομάτων (που όμως αναφέρονται στο ίδιο επίπεδο εξέτασης αλλά από διαφορετικούς φορείς, π.χ. Cambridge Lower και Michigan Lower), κάθε μαθητής αναφέρεται στην παραπάνω λίστα ΜΟΝΟ μια φορά, ακόμη και αν επέτυχε σε παραπάνω από μια εξέταση.

 (εκτός αν αναφέρεται σε δύο διαφορετικά επίπεδα ή εκ παραδρομής)